slogan

Warsztaty / Szkolenia

warsztaty / szkolenia

Korzystając z bodatego zaplecza lokalowego, sprzętowego i instruktorskiego stworzyliśmy ofertę szkoleń i warsztatów, których tematem jest muzyka. Nasza oferta jest skierowana do osób w róznym wieku. Niektóre z prowadzonych przez nas eventów mają ze wszech miar profesjonalny wydźwięk, inne każą spojrzeć na rzecz z przymrużeniem oka , ale wspólnym mianownikiem naszych poczynań jest zabawa muzyką i dzielenie się radością, którą daje muzykowanie. 

warsztat1

FORTE – MUZYCZNY OBÓZ to warsztaty muzyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Do zabawy zapraszamy szesnastoosobową grupę, którą dzielimy na cztery sekcje. Dla każdej z sekcji prowadzimy rotacyjnie cztery interaktywne wykłady, na temat: śpiewu i interpretacji, gitar, instrumentów klawiszowych oraz instrumentów perkusyjnych. Słuchacze angażują się w zajęcia i sami próbują swoich sił w muzycznych zmaganiach. W drugiej części spotkania odbywa się casting na zespół, grający finałowy utwór. Wszyscy uczestnicy otrzymują suveniry z logo warsztatów, zaś najbardziej aktywni - nagrody specjalne. Wielką wartością OBOZU MUZYCZNEGO FORTE jest żywy, namacalny kontakt z muzyką. Bardzo istotny jest również fakt, że spotkanie prowadzą czynni zawodowo muzycy, którzy są jednocześnie świetnymi, charyzmatycznymi wykładowcami.

 

warsztat2

WARSZTATY GITAROWE LABORATORIUM to oferta skierowana do gitarzystów „elektrycznych” na pewnym poziomie zaawansowania. Ściślej rzecz ujmując – dla tych, którzy chcieliby się doskonalić w gitarowym rzemiośle, ale nie koniecznie poprzez uczestnictwo w regularnym kursie. Warzsztaty obejmują cztery wykłady przowadzone przez specjalistów z różnych muzycznych dziedzin. Pierwsza prelekcja poświęcona jest poszerzaniu ogólnomuzycznych horyzontów i obejmuje zagadnienia związane z kształceniem słuchu; druga dotyczy doskonalenia techniki gry na instrumencie (bierzemy pod lupę szybkość, dynamikę, precyzję, kontrolę, systematykę technik artykulacyjnych...); trzecia dotyka jakże szerokiego tematu improwizacji w różnych ujęciach; czwarta wchodzi w gitarowy warsztat sensu stricte (zawodowy lutnik pokazuje jak samodzielnie serwisować, regulować i konserwować instrument, by brzmiał i „zachowywał się” tak jak trzeba). Każdy z uczestników otrzymuje pamiątkową koszulkę z logo warsztatów. Więcej informacji o gitarowym laboratorium pod numerem telefonu 665 214 081, e-mail: jsroka@red-note.com.pl

warsztat3